Na co se ptáte?

Pokud jste na masáži nikdy nebyli, určitě máte mnoho otázek. Přečtěte si nejčastější otázky a užitečné informace, díky kterým podpoříte účinky masáže.

Proč na masáž ikonka

Proč na masáž?

Masáž vždy patřila mezi výborné regenerační prostředky. Různými výzkumy bylo zjištěno, že masáž pomáhá při léčení nežádoucích stavů, jako je stres, bolesti hlavy, nespavost či problémy s pohybovou soustavou. Příznivé účinky má také na krevní a lymfatický oběh, který nám zaručuje regeneraci a obranyschopnost organismu. Masáž dokáže ulevit od bolesti zad a předejít vážnějším stavům. Díky urychlení metabolismu při masáži dochází i k rychlejšímu odbourávání tuků.

Kdy nechodit na masáž ikonka

Kdy nechodit na masáž?

Je třeba upozornit na stavy, kdy bychom měli raději zůstat doma a na masáž nechodit. Mezi ty nejběžnější patří nachlazení. V takovém případě doporučujeme zůstat doma a raději zajít na masáž až po uzdravení. Bacily by se roznesly po celém těle a my bychom místo báječných účinků masáže získali daleko horší stav onemocnění. Dále by se neměla provádět na místech, kde jsou jakékoliv problémy s pokožkou (plísňová onemocnění, křečové žíly, akutní záněty kloubů atd). Existují i další stavy, kdy nemasírovat. Všechny jsou popsány jako kontraindikace.

Je třeba navštěvovat masáže pravidelně ikonka

Je třeba navštěvovat masáže pravidelně?

Z hlediska prevence je důležité masáže pravidelně opakovat. Při bolestech některých částí těla dojde při první masáži pouze k částečnému uvolnění, avšak nedojde k úplnému odstranění bolesti. Ta se po určité době může dostavit znovu. Proto je vhodné s masérem naplánovat sérii masáží a provádět je preventivně. Frekvence opakování masáží záleží na každém klientovi, doporučuje se však opakovat masáž zhruba jednou za dva až tři týdny.

Doporučení před masáží ikonka

Doporučení před masáží

Pokud je to možné, tak v den masáže odpočívejte nebo dělejte jen fyzicky a psychicky nenáročné činnosti. Vyvarujte se pití alkoholu a jiných psychotropních látek. Zhruba 2 hodiny před masáží se nedoporučuje dávat si větší jídlo. Při horečce, rýmě, kašli, nachlazení, chřipce, angíně, nevolnosti, slabosti, kožních vyrážkách, plísních, vředech, nádorech či jiných zdravotních problémech doporučujeme masáž odložit. V případě nejasností o vhodnosti masáže vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, je třeba se předem poradit s lékařem!

Doporučení po masáži ikonka

Doporučení po masáži

Alespoň 5 minut po masáži ještě zůstaňte v klidu ležet a teprve potom pomalu vstaňte. Co nejdříve po masáži vypijte sklenici vody a po zbytek dne pijte hodně tekutin, aby se tělo mohlo důkladně detoxikovat. Nepijte alkohol. Minimálně 12 hodin po masáži se nekoupejte a nesprchujte, aby se oleje mohly účinně absorbovat do pokožky. Po masáži neprovádějte žádné fyzicky ani psychicky náročné činnosti.

Poučení o kontraindikacích

Mějte prosím na paměti, že existují okolnosti, za kterých není možné masáž provádět nebo pouze v omezené míře. Tyto okolností se nazývají kontraindikace. Před objednáním masáže pečlivě zvažte, jestli se na Vás nevztahují některé z uvedených kontraindikací.

Kontraindikace celková
 • horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
 • onkologické onemocnění
 • stavy po velké fyzické námaze
 • konzumace alkoholu či jiných návykových látek
Kontraindikace částečná
 • v místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených ložisek
 • v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů
 • v době menstruace (masáž břicha)
 • v těhotenství
 • alergie
Kontraindikace celkové masáže
 • vysoký / nízký krevní tlak
 • cukrovka
 • epilepsie
 • astma
 • srdeční selhávání

Zajímá vás ještě něco jiného?

Vyplňte jednoduchý formulář a já se vám rád ozvu.

Nebo volejte

604 116 463